استاکفاش
استاکفاش

برترین کشورهای تولید کننده کفش در دنیا

سلام به سایت اُستاکفاش خوش اومدید

در این مطلب می خواهیم برترین کشورهای تولید کننده کفش در دنیا را بررسی کنیم همراه ما باشید.

آمار دقیق در سال ۲۰۱۴ نشان داد که فروش کفش در این سال در سرتاسر دنیا به ۴/۶۰ میلیارد دلار رسید .

قاره اروپا بالاترین میزان در فروش کفش چرم داشت یعنی چیزی حدود ۲/۲۹ میلیون دلار .

قاره آسیا همان سال با فروش ۴/۲۸ میلیون دلار در رتبه دوم قرار گرفت. کشور ویتنام فروش کفش خود را تا ۵۰ درصد افزایش داده است. همچنین فروش کفش در هند تا سال ۲۰۱۴ تا ۶/۵۸ درصد افزایش یافته است .

عواملی که یک کشور را به تولید کننده برتر کفش در جهان تبدیل میکند:

  1.  کارگران
  2. هزینه های تولید  
  3. سرمایه گذاری
  4. تقاضا

برترین کشورهای تولید کننده کفش در دنیا

۱- چین(سالانه ۱۲۶ میلیارد کفش)

چین سال هاست که در حال توسعه دادن صنعت تولید کفش است و با تولید ۱۲۶ میلیارد جفت کفش در سال جایگاه نخست را در جهان به خود اختصاص داده است. تولید کلی سالانه اش در مقایسه با تولید کلی دیگر کشور ها خیلی بیشتر است. بازار محلی بزرگ، دستمزد پایین و واحد پول قوی باعث این همه تولید کفش در این کشور شده است.

مدلهای کفش های عجیب

۲- هند(سالانه ۲/۱ میلیارد کفش)

هند با تولید ۲/۱ میلیارد کفش  در سال ۲۰۱۴ در جایگاه دوم در جهان است. در سال های اخیر ۵۰ درصد تولید خود را نیز افزایش داده است. چرم مرغوب و ارزان و نیروکار ارزان باعث ایجاد این رونق و پیشرفت عظیم در کشور هند شده است. البته دولت هند مالیات را نیز 6% کاهش داده است تمرکز تولید کنندگان اصلی کفش در هند بر روی تولید کفش مردانه است.

حقایق جالب و شنیدنی درباره کفش

3- برزیل(سالانه ۸۹۵ میلیون کفش)

برزیل سالانه ۸۹۵ میلیون جفت کفش تولید میکند . این رقم شامل تولید داخلی و صادرات می شود. دسترسی به چرم مرغوب  و دستمزد پایین این موقعیت را برای آنها به ارمغان آورده است. صنعت کفش سازی در برزیل همچنان در حال توسعه است.

۴- ویتنام(سالانه۷۶۵ میلیون کفش)

ویتنام ۷۶۵ میلیون جفت کفش را در سال تولید میکند. این کشور تولید خود را تا سال ۱۹۱۴ تا ۵۰ درصد افزایش داد و تا ۹۰ درصد ظرفیت صادرات کفش خود را افزایش داد. تولید کفش در ویتنام شامل تولید کفش چرم طبیعی، چرم مصنوعی و کفش ورزشی و صندل می شود.

مشکلات تولید کنندگان کفش

۵- مالزی(سالانه ۶۶۰ میلیون کفش)

مالزی حدود ۶۶۰ میلیون کفش در سال تولید میکند . این رقم شامل کفش های تولید شده برای خود مردم مالزی و هم تولید برند های بین المللی جهت صادر کردن نیز می شود .

دستمزد پایین، کیفیت کاری بالا باعث شده تا حتی سرمایه گذاران در این زمینه از کشور های چین، کره به این کشور بیایند و سرمایه گذاری کنند.

۶- پاکستان(سالانه ۲۹۵ میلیون کفش)

پاکستان با تولید حدود ۲۹۵ میلیون کفش در سال رتبه ششم را در جهان دارد . انجمن تولید کنندگان کفش پاکستان و شو کفش بین المللی پاکستان حتی رقم تولید را بیشتر نیز میدانند.

خیلی از برند های بین المللی کفش از کشور های مختلف در این کشور تولید می شوند.

آموزش واکس زدن کفش

۷- تایلند(سالانه ۲۴۵میلیون کفش)

تایلند سالانه ۲۴۵ میلیون جفت کفش تولید میکند. تولید کفش در تایلند شامل کفش  اسپرت، کفش دانش آموزان، صندل و کفش های محلی می شود.

دسترسی کشور تایلند به چرم با کیفیت و کم بودن هزینه های کلی تولید این کشور را دو صنعت کفش سازی بسیار موفق کرده است.

۸- مکزیک(سالانه ۲۴۵ میلیون کفش)

مکزیک سالانه حدود ۲۴۵ میلیون جفت کفش تولید میکند. نیروکار ماهر، طراحی زیبا و مواد اولیه با کیفیت، همگی دست به دست هم داده اند تا این کشور را تبدیل به یک تولید کننده برتر در تولید کفش کنند. بوت های مدل کابوی دست ساز هستند که همه برای مصرف در داخل کشور و هم برای صادرات تولید میشوند.

۹- ایتالیا( سالانه ۲۰۵میلیون کفش)

ایتالیا حدود ۲۰۵ میلیون کفش در سال تولید میکند و برخی از برند هایش در جهان بسیار معروف است. ایتالیا به خاطر کارگاه های تولیدی کوچکش که طراحی های بزرگ و مطرح کفش های معروف جهان را انجام میدهند معروف است.

آشنایی با مدلهای کفش مردانه

۱۰- ترکیه (سالانه ۱۷۵ میلیون کفش)

ترکیه سالانه حدود ۱۷۵ میلیون کفش تولید میکند . صنعت چرم  ترکیه یک فرصت خوب برای تولید کفش ایجاد کرده است. کارخانه های کفش، کفش چرم، کفش کتانی و صندل تولید میکنند. کشور ترکیه حدود ۸۸۷/۶ کارخانه تولید کفش دارد.

سابقه کفش پاشنه‌ بلند

امیدوارم  از خوندن مطلب برترین کشورهای تولید کننده کفش در دنیا در سایت استا کفاش خوشتون اومده باشه.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را بیان کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X