استاکفاش

مراحل تولید کفش

آموزش

9 اردیبهشت 1399 1497 بازدید
استاکفاش
مراحل تولید کفش

مراحل تولید کفش

سلام به سایت اُستاکفاش خوش اومدید

در این مطلب می خواهیم درباره مراحل تولید کفش را بررسی کنیم همراه ما باشید.

تولید کفش به دو صورت انجام می شود (صنعتی و سنتی) که ما اینجا سنتی را توضیح می دهیم. (مراحل تولید صنعتی در مطالب دیگه سایت استا کفاش مطالعه کنید).

طراحی کفش(اندازه گیری):

طراح کفش با استفاده از قالب کفشی که از آن می خواهد تولید شود. و  از ابزارهای (چسب کاغذی، مداد، قیچی، پاک کن، متر و …) طرح کفش را روی قالب طراحی (نقاشی) می کند واز کاتر (دسته تیغ) اندازه را برش زده و در اختیار قسمت برش قطعات می دهد.

برش قطعات (کاربری):

کاربری به دو صورت انجام می شود. با استفاده از اندازه هایی که به تیغ تبدیل شده و با دستگاه پرس هیدرولیک برش انجام  می شود. یا بوسیله کاتر و دست. کاربر با استفاده الگو که دارد برش را از قسمت های مرغوب چرم انجام می دهد.

پسلایی سازی (پستایی) (کارتمام کنی): 

اجناسی که برش زده شده است ابتدا خط کشی برای چسب زدن و روی هم چسباندن همانند طرح الگو. لویس کاری (نازک کردن چرم بوسیله دستگاه ماشین لویس) چسب زنی لبتا و چسباندن روی هم (سوارکاری) دوخت و چرخکاری قسمتهایی که روی هم چسبیده اند.

Lewis Curry

کارکشی (پیشکاری):

ابتدا کفی به قالب چوبی یا پلاستیکی توسط میخ نصب میگردد. سپس در قسمت پنجه و پاشنه روی پستایی یک لایه پارچه ای متقال که با رزین مخصوص (قدک) پوشیده شده است، نصب میشود تا استحکام و مقاومت پنجه و پاشنه را افزایش دهد. این لایه در حالت عادی خشک میباشد و در حالت مرطوب، انعطافپذیر میباشد. پس از مرطوب کردن، لایه را بین آستری و چرم رویه در قسمت های پنجه و پاشنه قرار داده و سپس قبل از خشک شدن لایه، پسلایی را روی قالب کشیده و
لبه های بیرونی پسلایی را چسب زده و توسط میخ به قالب ثابت میکنند. به این مراحل اصطلاحاً کارکشی (پیش کاری) میگویند.

نعلکی کنی (زیره چسباندن):

پس از کارکشی و خشک شدن کارها در داخل خشک کن، میخهایی که کارکش به کف قالب زده کشیده می شود. با استفاده از چاقو برجستگی هایی که زیر قالب قسمتی که زیره کفش چسبیده می شود لویس می شود. و با ماشین سمباده کف قالب را همسان می کند. زیره و کفش چسب پی یو می خورد و با استفاده از پرس و فشار هوا به زیره چسبیده می شود.

پرداخت کردن:

به فردی که کار پرداخت می کند پرداختچی (پرداخت چی) می گویند. کارهایی که پرداخت چی انجام می دهد. تمیز کردن چسبهای اضافه، واکس زدن، گلچه یا کفی ته کفش، بستن بند، جفت کردن کفش و داخل جعبه گذاشتن.

از خوندن این مطلب سایت استا کفاش امیدوارم خوشتون اومده باشه

مطالب دیگه سایت استا کفاش

درباره کفش و برند پوما بیشتر بدانید

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. من چند ماهی است تولید کفش کار میکنم ولی خوب یاد نمیدن چطور میتونم راحت و سریع شغل تولید کفش رو یاد بگیرم. اگه میشه استاکفاش بهم بگه.

    1. شما می تونید با مطالعه مطالبی در مورد کفش چرم و آموزش در استا کفاش سطح اطلاعات خودتونو در کنار کار کردن در تولید کفش بالا ببرید و بهتر با تجربه تر در راه پیش برید ممنونم بابت کامنتی که گذاشتید استا کفاش

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X