استاکفاش
استاکفاش
کفش مناسب فصل تابستان

کفش مناسب فصل تابستان

سلام به سایت اُستاکفاش خوش اومدید

در این مطلب می خواهیم  کفش مناسب فصل تابستان را بررسی کنیم همراه ما باشید.

قوس کف پا
کف صندل شما باید طوری طراحی شود که قوس کف پا را به خوبی در خود بگیرد و از این قسمت پشتیبانی کند. این شکل طراحی مانع از بروز خستگی در عضلات شده و احتمال گرفتگی آن ها و ظاهر شدن تاول ها را کمتر می کند. معمولا در کفش های خوب قسمت میانی کفی ضخیم تر از بخش های دیگر است و به این شکل بخش های خالی کف پا پر می کند.

تسمه پشت کفش

هنگام خرید صندل حتما دقت کنید که یک بند(تسمه) چرمی ضخیم در پشت کفش قرار گرفته باشد تا مانع از حرکت پای شما به جلو یا عقب شود. در پای شما 28 استخوان وجود دارد که بزرگ ترین آن ها در پشت پاست. اگر این تسمه دور این استخوان قرار گیرد و پا را درون کفش محکم کند فشار اضافی از استخوان های دیگر برداشته می شود.

اندازه صندل بزرگتر از کفش زمستانی
کفش های تابستانی شما باید کمی از کفش های زمستانی بزرگ تر باشند در فصل تابستان پاها به طور طبیعی کمی بزرگ تر از حد معمول می شوند. گرمای هوا سبب می شود خون بیشتری در بخش های مختلف بدن از جمله پاها جریان پیدا کند.

باید کفشی را انتخاب کنید که به این عضو فشار نیاورد و جریان خون را در این محل قطع نکند تحقیقات انجام شده در انگلستان نشان می دهد 37 درصد زنان در انتخاب اندازه کفش تابستانی خود اشتباه می کنند.

نزدیک 80 درصد زنانی که دچار دردهای ناحیه پا می شوند کفش های نامناسب می پوشند. از این تعداد 39 درصد دردهای شدید ناحیه پاشنه را تجربه می کنند و 15 درصد پاهای شان دچار پینه می شود و 19 درصد هم ناخن های شان تغییر شکل می دهد.

پاشنه کفش

به هیچ عنوان نباید ارتفاع پاشنه صندل شما از 4 سانتی متر بیشتر شود. این عدد که با انجام تحقیقات دقیق به دست آمده باعث می شود کمترین فشار به پاها، ران ها و کمر وارد شود کفش های پاشنه بلند به میزان بسیار زیادی فشار بر پاشنه پا را افزایش می دهد که میزان آن تا هفت برابر حد معمول اندازه گیری شده است. همچنین محققان دانشگاه آکسفورد متوجه شدند پوشیدن این کفش ها نیروی زیادی به قسمت های داخلی مفاصل زانو وارد می کند و باعث آسیب رسیدن به آن ها می شود. پوشیدن کفش های پاشنه بلند باعث می شود وزن بدن به طورمساوی روی پاها تقسیم نشود که این موضوع باعث کوتاه تر شدن عضلات ساق پا و ضخیم تر شدن تاندون های آشیل می شود.

قبل از خرید کفش مناسب فصل تابستان باید بدانید:

تست انعطاف را انجام دهید
هر کفشی که می خرید باید حتما در آزمون انعطاف شما قبول شود. برای انجام این امتحان یک دست خود را درون صندل قرار دهید و با استفاده از نوک انگشتانتون کف کفش را روی یک میز یا هر سطح صاف دیگری فشار دهید سپس با دست دیگر خود سعی کنید نوک کفش را که انگشتان پا درون آن قرار می گیرند بلند کنید کفش شما باید در قسمت میانی انعطاف خوبی داشته باشد به طوری که قسمت جلویی کفش بدون مشکل بالا بیاید.

در عوض قسمت میانی باید ثابت در جای خود باقی بماند و در اثر بالا آوردن نوک کفش خم نشود. اگر هنگام بلند کردن نوک کفش تمام قسمت های آن خم شود نشون دهنده اینه که پشتیبانی خوبی از کف پا نمی شود و راه رفتن با این کفش شما را خسته می کند.

فرم پا در کفش 
پا هنگام حرکت باید در یک حالت ثابت بماند و به اطراف حرکت نکند. بسیاری از کفش های پاشنه بلند خصوصا مدل هایی که اتفاقا قیمت بالا و ظاهر عجیب دارند به هیچ عنوان مناسب راه رفتن راحت طراحی نشده اند . طراحان این کفش ها معمولا تمام توجه خود را صرف زیبایی می کنند و سلامت پاها آخرین نکته ای است که انجام می دهند.

افراد مبتلا به دیابت

افراد دیابتی بهتر است از خرید صندل و دیگر کفش های تابستانی منصرف شوید. دیابتی ها به شدت آماده ابتلا به جراحت و زخم در ناحیه پا هستند که معمولا دیرتر از افراد سالم بهبود پیدا می کنند.

البته شاید بتوانید کفش هایی را تهیه کنید که خاص این گروه ساخته شده و با طراحی خاصی که دارند مانع از زخم شدن پا می شوند به طور کلی بهتر است این گروه هر روز پاهای خود را چک کرده و در صورت مشاهده هر گونه زخم سریعا نسبت به درمان آن اقدام کنند. توجه کنید که در 80 درصد از موارد قطع پا یک زخم ساده آغاز می شود که نسبت به درمان سریع آن اقدامی صورت نگرفته است.

امیدوارم  از خوندن مطلب کفش مناسب فصل تابستان در سایت استا کفاش خوشتون اومده باشه.

اگر سوال یا نظری دارید خوشحال می شیم با استاکفاش درمیان بگذارید. پست ها و مقاله دیگر ما را بخونید.

  1. عوارض پوشیدن صندل نامناسب

  2. از بوی بد پا راحت شویم

  3. تاریخچه کفش از قدیم تا حالا

  4. پوست حیوانات در صنعت چرم
  5. چند ترفند ساده برای کفش های بهتر

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را بیان کنید

    1. هر مشکلی راهی داره با زجر کشیدن مشکل حل نمیشه، میشه با مطالعه و تجربه دیگران مشکل را آسان کردن از خوندن کفش مناسب در استا کفاش متشکرم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X