استاکفاش
استاکفاش
درباره کفش و شرکت فیلا بیشتر بدانید

درباره کفش و شرکت فیلا

سلام به سایت اُستاکفاش خوش اومدید

در این مطلب می خواهیم درباره کفش و شرکت فیلا بیشتر بدانید

تاریخچه فیلا

در سال 1911 برادران فیلا که اصالت آن ها به کشور کره باز می گشت در شهر بی‌یل‌لا، در استان پیمونت ایتالیا یک کارخانه تولید پارچه برای مردم محلی راه اندازی کردند.

در سال 1923 شروع به تولید لباس های با کیفیت بافتنی کردند. رفته رفته محصولات آن ها در سراسر ایتالیا به محبوبیت رسید. در این سال آن ها رسما برند فیلا را به ثبت رساندند.

در سال 1942 کمپانی فیلا با شرکت Fratelli Fila یکی شد و تا 1972 موفقیت های زیادی بدست آورد به گونه ای که در این سال درآمد آن به بیش از یک میلیارد لیر رسید و بیش از 250 کارمند داشت.

مدیر عامل فیلا (انریکو فراچی)

در واقع موفقیت بی نظیر فیلا مدیون انریکو فراچی اســت. او که در سال 1968 به عنوان مدیرعامل فیلا انتخاب شد. فراچی برای انجام چشم انداز خود، از دو مرد به نام های (پیر لوئیجی رواندو) هنرمند خلاق و طراح و (الساندرو گالیانو) مهندس کمک گرفت. به منظور رقابت با برندهای نایک و ریبوک تولیدات فیلا را بر روی کفش و لباس های ورزشی متمرکز نمود.

فراچی تا سال 1979 مدیرعامل فیلا بود. برند فیلا اولین برند ورزشی اســت که حمایت از تنیس بازان را بر عهده گرفته اســت. فیلا با حمایت از بیورن بورگ توانست به شهرت جهانی دست یابد. بورگ با پوشیدن لباس های فیلا توانست 11 عنوان قهرمانی بدست آورد.

در دهه 1970 و 1980 فیلا حمایت بسیاری از تنیسورهای موفق جهان را بر عهده داشت. اما با آن وجود هنوز هم محبوبیت برندهای نایکی و ریبوک سایه سنگینی بر روی موفقیت های فیلا بود.

برند فیلا پشتیبان تنیسورهای مشهوری مانند جنیفر کاپریاتی، مونیکا سلس، بیورن بورگ و بوریس بکر بوده اســت.

در دهه 1980، 80 درصد از سهام فیلا توسط یک شرکت تولید پارچه ایتالیایی خریداری شد. فیلا دهه 80 را با موفقیت طی کرد ولی در پایان این دهه به دلیل یک سری از خطاهای اقتصادی و مدیریتی دچار بحران شد.

شرکت SNIA BPD برای فرار از این بحران مجددا انریکو فراچی را به عنوان مدیر عامل فیلا انتخاب نمود. فراچی توانست تا پایان دهه 80 فیلا را از بحران خارج کند.

همچنین در سال 1994 ستاره لیگ بسکتبال حرفه ای آمریکا ( لیگ NBA آمریکا) گرانت هیل با کفش های فیلا در جام جهانی بسکتبال 94 شرکت کرد. او در این مسابقات به عنوان بهترین بازیکن تازه کار انتخاب شد.

با این موفقیت هیل اســتقبال مردم از کفش های بسکتبال فیلا افزایش یافت. این شهرت باعث شد تا تولید کفش های فیلا افزایش یابد و عرضه کفش های این برند از 14 درصد از فروش سالانه در سال 1990 به 60 درصد در سال 1995 رسید.

حمایت فیلا از آلبرتو تومبا (Alberto Tomba) اسکی باز تیم ملی ایتالیا در دهه 90 آغاز رقابت جدی فیلا با نایکی و ریبوک بود. شهرت فیلا نه به دلیل تولید کفش های ورزشی، بلکه به دلیل اســتفاده از رنگ و هنر در لباس های ورزشی تنیسورهاســت که لباس های آن ها را از یکنواختی خارج کرده اســت.

در دهه 90 فیلا شروع به تولید لباس های ورزشی برای سایر رشته های ورزشی مثل فوتبال و همچنین بیس بال نمود. در انتهای دهه 90 دوباره مشکلات مالی فیلا شدت گرفت و عمده دلیل آن عدم موفقیت فیلا در بازارهای آمریکا بود.

در ژانویه 2007 تمام سهام شرکت فیلا توسط فیلا کره جنوبی خریداری شد و حق تولید تمام محصولات فیلا به این شرکت واگذار گردید.

همانطور که در ابتدا بیان شد برند فیلا بیشترین شهرت خود را از حمایت تنیسورهای مشهور جهان به دست آورده اســت و البته شهرت آن به دلیل تولید کفش های باکیفیت اســت.

مدیر عامل فیلا

در حال حاظر مدیریت هلدینگ فیلا بر عهده یون سو یون (Gene Yoon) اســت. از سال 2007 دفتر مرکزی این شرکت در سئول واقع شده اســت. یون در سال 1991 به عنوان مدیر عامل فیلا کره جنوبی انتخاب شد. او در ابتدا مالک 10 درصد از سهام فیلا کره جنوبی بود.

آقای یون در سال 2007 همه سهام شرکت فیلا را خریداری کرد و برند ایتالیایی فیلا به برندی کره ای تبدیل شد. یون سو یون کتابی با عنوان The Reason Why I Get نوشته اســت که آمار فروش آن نشان از موفقیت و محبوبیت این کتاب دارد. او از مردان موفق کره جنوبی اســت.

آرم فیلا 

نوار قرمز در آرم فیلا، نخستین نشان منحصر به فرد در این نماد است که نشان از انرژی، حیات، شور، قدرت و هیجان دارد. از سوی دیگر، رنگ آبی، قابلیت اعتماد و اطمینان این برند را به تصویر می کشد.

همکاری مانکن ایرانی و برند فیلا

حمید فدایی مانکن مشهور در سال 2016 همکاری با ابر سازمان فیلا را آغاز نمود. او به عنوان مدل در تبلیغات فیلا حضور داشته اســت.

امیدوارم  از خوندن مطلب درباره کفش و شرکت فیلا در سایت استا کفاش خوشتون اومده باشه.

اگر سوال یا نظری دارید خوشحال می شیم با استاکفاش درمیان بگذارید. پست ها و مقاله دیگر ما را بخونید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را بیان کنید

 1. ارزی
  ارزی ۲۵/ اردیبهشت / ۱۳۹۹ پاسخ

  سلام و خسته نباشید استاکفاش ممنون بابت مطالب خوبتون

  1. استا محمد
   استا محمد ۲۶/ اردیبهشت / ۱۳۹۹ پاسخ

   سلام جناب ارزی منم از شما بابت خوندن مطلب درباره کفش فیلا در استا کفاش متشکرم

 2. طباطبایی
  طباطبایی ۲۵/ اردیبهشت / ۱۳۹۹ پاسخ

  استاکفاش فکر میکردم برند کفش فیلا یه ربطی به اسم فیل داره ولی با خوندن این مطلب نظرم عوض شد

  1. استا محمد
   استا محمد ۲۶/ اردیبهشت / ۱۳۹۹ پاسخ

   خوشحالم با خوندن شرکت فیلا در سایت استا کفاش اطلاعات مفیدی را کسب کردید

 3. کاردان
  کاردان ۲۵/ اردیبهشت / ۱۳۹۹ پاسخ

  سلام استاکفاش
  این کفش و شرکت فیلا رو من خیلی دوست دارم
  خوشحالم که این پست رو خوندم
  ممنونم

  1. استا محمد
   استا محمد ۲۶/ اردیبهشت / ۱۳۹۹ پاسخ

   سلام منم از شما تشکر میکنم بابت نظر شما در سایت استا کفاش

 4. امجدی
  امجدی ۲۸/ اردیبهشت / ۱۳۹۹ پاسخ

  سلام استاکفاش از
  مطلب های خوبتون ممنونم اطلاعاتم بیشتر شدخداحافظ استاکفاش

  1. استا محمد
   استا محمد ۲۸/ اردیبهشت / ۱۳۹۹ پاسخ

   خدا را شکر از پیشنهادی که در سایت استا کفاش دادید

 5. خسروی
  خسروی ۲۸/ اردیبهشت / ۱۳۹۹ پاسخ

  سلام استاکفاش ممنون درباره‌ی شرکت فیلا اطلاعاتم زیاد شد ممنون خداحافظ موفق باشید

  1. استا محمد
   استا محمد ۲۸/ اردیبهشت / ۱۳۹۹ پاسخ

   جناب خسروی منم تشکر میکنم بابت نظری که در استا کفاش دادید

 6. خسروی
  خسروی ۲۸/ اردیبهشت / ۱۳۹۹ پاسخ

  سلام استاکفاش از مطلب های خوبتون ممنونم اطلاعاتم بیشتر شد

  1. استا محمد
   استا محمد ۲۸/ اردیبهشت / ۱۳۹۹ پاسخ

   علیک سلام ممنون بابت کامنت زیباتون در سایت استا کفاش

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X