استاکفاش
استاکفاش
درباره کفش و شرکت نیوبالانس بیشتر بدانید

درباره کفش و شرکت نیوبالانس بیشتر بدانید

سلام به سایت اُستاکفاش خوش اومدید

در این مطلب می خواهیم درباره کفش و شرکت نیوبالانس بیشتر بدانید

موسس نیوبالانس

مهاجر انگلیسی، ویلیام جی رایلی کارگاه تولیدی کفش طبی محافظ قوس پا و کفش های ارتوپدی خود را در شهر بوستون ایالت ماساچوست در سال 1906 افتتاح کرد. او کفش ها را برای محافظت از پا و جلوگیری از دردهای موجود در کمر و پا طراحی می‌کرد.  کفش‌ ها را با توجه به ساختار مچ و کف پا می‌ساخت.

اولین فروشنده

سال 1927 رایلی آرتور هال را به عنوان فروشنده‌ استخدام کرد. به دلیل اینکه فروش کفش‌ها در فروشگاه‌ها به خوبی پیش نمی‌رفت، هال تصمیم گرفت به سرتاسر آمریکا سفر کند و به تبلیغ کفش‌ها بپردازد. این روشی که به ذهن هال رسیده بود، به شناخته شدن کفش‌ها در بین مردم بسیار کمک کرد.

شراکت نیوبالانس

در سال 1936 رایلی، هال را به عنوان شریک خود در تولید کفش‌های ورزشی قبول کرد. آن‌ها سعی کردند برای بالا بردن میزان فروش، کفش‌هایشان را به افرادی مثل کارمندان فروشگاه‌ها، آتش‌نشانان و افسران پلیس که مدت زمان زیادی سر پا هستند، بفروشند.

نیوبالانس اولین کتونی‌ خود را برای باشگاه ورزشی Boston Brown Bag Harriers، در سال 1938 طراحی کرد. رایلی برای رویه این کتانی ورزشی از چرم کانگورو و زیره لاستیک طبیعی استفاده کرد.

سال 1941: رایلی محصولات تولیدی کارگاهش را به انواع کفش‌های بیسبال، تنیس و بکس افزایش داد. اما با این حال حجم تولیدات گارگاه بسیار کم بود. زیرا ساخت تمامی این کفش‌ها با دست و توسط یک تیم با افراد کمی انجام می‌شد.

سال 1956: النور، دختر آرتور هال و همسرش این کارگاه را از رایلی خریداری کردند. در ابتدا کار آن‌ها هم تمامی تمرکز خود را بر روی تولید و فروش کفش‌های طبی گذاشتند. اما مدتی بعد به تولید کتانی‌های ورزشی برای ورزشکاران علاقمند شدند.

اولین کتونی شرکت نیوبالانس

سال 1960: نیوبالانس در این سال اولین کتونی خود را به نام Trackster (ترک‌استر) تولید کرد. این اولین کتانی است که در ابعاد عرضی متفاوتی تولید شد. تولید کفش با ته موج دار که کفشی منحصر به فرد تولید شد. که مجموعه آن جدا از دیگر برند های رقیب بود. این محصول موفق شد شهرت بسیار خوبی در جامعه ورزشی کسب کند.

مالک جدید شرکت نیوبالانس

در سال 1972 این کمپانی توسط Jim Davis (جیم دیویس) خریداری شد. در این زمان نیوبالانس دارای شش کارگر بود که تمام وقت کار می کردند و روزی 20 تا 30 جفت کفش تولید می شد. دیویس برای رشد بیشتر نیوبالانس سعی کرد تمامی تمرکز خود را بر روی ساخت کفش‌هایی با کیفیت بالا و ارائه سرویس‌های خوب به مشتریان بگذارد.

مارک و لگوی شرکت نیوبالانس

مدل 320 در این سال 1976 طراحی و ساخته شد. برای اولین بار علامت N که نشان‌دهنده‌ نیوبالانس است، بر روی کناره‌های کفش قرار گرفت. نیوبالانس برای هر مدل از کفش‌هایش به جای اسم گذاری از اعداد استفاده کرد. از این اعداد هم‌چنین برای نشان دادن نوع کفش و یا اینکه این کار مخصوص چه فعالیتی می‌باشد یا میزان استحکام کفش چه قدر است. در این سال بود که کفش 320 در مجله Runner’s World به عنوان بهترین کفش دو انتخاب شد.

استقبال زیاد مردم در پیاده روی که از دهۀ 1970 شروع شده بود و باعث پیشرفت نیوبالانس در اواخر سال 1976 و ادامۀ آن در دهۀ 1980 شده بود، هیچگاه کم نشد. اگرچه این شدت شوق و علاقه به پیاده روی این فکر را در ذهن به وجود می آورد که این امر یک هوس و مد زودگذر است، اما صنعت کفش ورزشی رکورد بی نظیری در دهۀ 1980 به جای گذاشت. همانطور که صنعت با یک سرعت سالانۀ تقریبی 200 درصد رشد می کرد، نیوبالانس رشد زیادی را در حجم درآمد خود به ثبت رساند. در سال 1982، یک دهه بعد از اینکه دیویس 1000000 دلار در فروش سالانه به دست آورد. نیوبالانس 60 میلیون دلار در سال فروش داشت. با چشم اندازی به روشنی شش سالی که در گذشته داشته است. سه سال بعد شرکت درآمد سالانه 85 میلیون دلار در سال را به دست آورد. اما در این نقطه بود که اگرچه صنعت تولید کفش به رشد خود ادامه می داد، نیوبالانس از مسیر رشد خارج شد. شرکت لغزش پیدا کرد و دیویس خودش را مقصر می دانست. ما سعی در تعقیب نایک و ریباک از لحاظ طراحی داشتیم. چیزی که مانباید هرگز انجام می دادیم. نتیجه فروش بسیاری از محصولات زیر قیمت بود. بین سال های 1986 و 1989 رشد مالی نیوبالانس از بین رفت.

درباره کفش و شرکت نیوبالانس بیشتر بدانید

مدیران برجستۀ دیویس از او خواستند تا عملیات تولید در آمریکا را تعطیل کند و تولید را در خارج از کشور ادامه دهد. سود چنین حرکتی قابل پیش بینی بود. به جای پرداخت 10 دلار در ساعت به کارگر امریکایی، نیوبالانس می توانست تولیداتش را در آسیا با پرداخت یک دلار در روز و یا حتی کمتر به کارگر اداره کند. بزرگترین رقبای نیوبالانس سال ها پیش تولیدات خود را به خارج انتقال داده بودند و رشد زیاد مالی بدست آورده بودند. شرکت هایی مانند نایک، از مرز فروش یک میلیارد دلار گذشت در حالیکه نیوبالانس زیر 100 میلیون دلار فروش داشت. علیرغم این حوادث بزرگ، دیویس تحت تأثیر قرار نگرفت.

دلیل دیویس این بود که قدرت نیوبالانس کیفیت آن و پاسخ سریع به نیازهای خرده فروشان است. و هر دوی این عوامل اگر شرکت شروع به تولید در جایی هزاران مایل دورتر در آنسوی اقیانوس آرام می کرد از دست می رفت.

با شروع دهۀ 1900، هدف دیویس کاهش قابل توجه زمان مورد نیاز برای تولید مدل جدید کفش از یک سال به چهار ماه بود. دیویس شروع به سرمایه گذاری سنگین در بهبود تجهیزات با افزایش تولید و بالا بردن ظرفیت کرد. دیویس با فکر کردن اینکه ما کفش های دو و  تنیس را بیشتر می فروشیم، . اما به اندازه کافی از این کفش ها در اختیارمان نیست. و بیشتر تمرکز ما بر روی مسائل جانبی است. بنابراین دیویس تمرکز شرکت را بر مسائل مهمتر قرار داد و شروع به تزریق پول در امکانات تولید در ماساچوست و مین کرد.

در سال 1991 فروش سالانه به  100 میلیون دلار رسید و سوددهی شرکت بازگشت. دیویس 2 میلیون دلار برای تجهیزات جدید کنار گذاشت. سرمایه گذاری را در دو سال گسترش داد. در سال 1993، 3 میلیون دلار برای تجهیزات با تکنولوژی بالا مانند ماشین های برش و دوخت اتوماتیک اختصاص داد. در پایان سال 1994، 6 میلیون دلار طی سه سال گذشته صرف خرید تجهیزات جدید شامل یک سیستم طراحی به کمک کامپیوتر همراه با تجهیزات جدید دیگر شده بود. این تجهیزات جدید تیم تحقیق و توسعه را قادر ساخت تا زمان مورد نیاز تولید محصولات جدید را از یک سال به چهار ماه کاهش دهد. به علاوه سرمایه گذاری در خرید تجهیزات جدید به نیوبالانس کمک کرد تا سود ناخالص خود را از تقریبا 20 درصد در دهۀ 1980 به 30 درصد در سال 1993 برساند. در حالیکه شرکت نایک با توجه به داشتن نیروی کار بسیار ارزانتر سود 388 درصدی را گزارش کرده بود.

شکوفایی شرکت نیوبالانس

در اواسط 1990، دوباره شرکت نیوبالانس، شرکتی پر رونق با دستاوردهای مالی بزرگ بود. درآمد شرکت در سال 1995 از 380 میلیون دلار گذشت و موفقیت ها با سرمایه گذاری عالی در پوشاک و کفش ورزشی تکمیل شد. شرکت توانمند در ارائه انواع محصولات برای فعالیت های تفریحی در طول دهۀ 1990 بود. زمانیکه فروش سالانه جهش فوق العاده ای به مبلغ 474 میلیون دلار در سال 1996 داشت، برند نیوبالانس به عنوان یکی از شش برند کفش پر فروش در جهان و یکی از پنج برند برتر داخلی انتخاب شد.

دیویس چشم انداز خود را بر فروش یک میلیارد دلار در سال 20000 قرار داد. به منظور رسیدن به این هدف، شرکت پیسرفت چشمگیری در سال 1997 داشت و میزان فروش به 5500 میلیون دلار افزایش یافت. در طول این سال که بسیاری از شرکت های رقیب بی نتیجه بودند، عملکرد نیوبالانس خبر سال های موفقیت آمیز پیش رو را می داد.

درباره کفش و شرکت نیوبالانس بیشتر بدانید

شرکت یک کارخانه جدید در نروژ، مین، و یک مرکز توزیع 155 میلیون دلاری در لارنس ماساچوست تأسیس کرد. برای رسیدن به هدف فروش یک میلیارد دلاری با آغاز قرن جدید، شرکت تلاش های تبلیغاتی خود را تشدید کرد و 13 میلیون دلار در سال 1998 در مقایسه با 4 میلیون دلار سال 1997، برای تبلیغات سرمایه گذاری کرد. در این برنامه بلندپروازانه، شرکت برنامه های خود را برای آینده آماده کرد با دلگرمی به این امر که شناخت نام تجاری نیوبالانس فروش را به نرخ یک میلیارد دلار افزایش می دهد.

در پایان سال 1998 شرکت به یکی از پنج شرکت اول در کفش تبدیل شد. تقاضا برای کفش های نیوبالانس به حدی  زیاد بود که شرکت برای جواب دادن به این تقاضا ها، بخش زیادی از این تولیدات را با بستن قراردادی به خارج از کشور واگذار کرد. رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت، جیمز دیویس، میزان سهم تبلیغات را تا سه برابر افزایش داد. در ژانویه برای اولین بار نیوبالانس بازار را در دست گرفت. سود آنچنان عالی بود که از 50 میلیون دلار به 655 میلیون دلار افزایش یافت.

خرید شرکت تجاری دانهام

در سپتامبر 1998 نیوبالانس شرکت تجاری دانهام را خرید و آماده ورود به تولید چکمه، بویژه چکمه مخصوص فضای باز، شکار، کار و چکمه های ورزشی شد. دیویس بیان کرد که برند دانهام نام تجاری جدید و زیرمجموعۀ نیوبالانس است.

در طول سال 1998 کفش ورزشی دچار کسادی جهانی شد. و تمام شرکت های تولید کننده از جمله ادیداس و نیوبالانس سود زیادی از دست دادند. شرکت نیوبالانس بیشتر از 15 درصد از سود خود را در سال 1997 از دست داد. در حالیکه آن ها قوانین مالی را رعایت می کردند، مانند دیگر تولید کنندگان در این زمان، خود را در مشکوک به اتهام دید. متهم به عقد قرارداد با کارگران چینی شاغل در تولیدی که در تضاد با ادعای شرکت نیوبالانس بود. سخنگوی شرکت نیوبالانس جواب داد که شرکت از شرکت های مشاوره ای برای اطمینان یافتن از اینکه حقوق بشر در هیچ یک از طرح های تولیدی نقض نشده است بهره می برد. بسیاری از کفش ها در خارج از کشور تولید می شد و در همانجا به فروش می رسید. و هنوز 700 درصد از تولیدات در داخل ایالات متحده  بود و با نرخ نسبتاً بالایی تولید می شد.

در طی این زمان نیوبالانس به سمت جلو حرکت کرد و به چهارمین شرکت بزرگ کفش تبدیل شد. در ماه مارس 1999 شرکت یک کمپین بازاریابی برای کفش ورزشی کودکان در نیکلودئون راه اندازی کرد. در ژانویه 2000 دو قسمت مهم به شرکت اضافه شد. کارخانه تولید در کالیفرنیا که 250 نفر را به کار گرفت و جیم تامپکینز معاون دیویس مدیرعامل نیوبالانس شد.

در آوریل 2001، شرکت اعلام کرد که بخش تازه ای، Aravon، برای تولید تخصصی کفش های ارتوپدی راه اندازی کرده است و محصولات آن در بهار 2002 در دسترس قرار گرفت.

به عنوان قسمتی از تلاش ها برای توسعه، دیویس چندین موافقت نامه صدور مجوز برای لگوی نیوبالانس امضا کرد. اگرچه برخلاف نایک و دیگر رقبای محبوب، دیویس و شرکتش از امضای قراردادهای چند میلیونی با ستارگان ورزشی در جهت تبلیغ نیوبالانس خودداری کردند در عوض دیویس اساس شرکت که همان تأکید بر کیفیت بود را دنبال کرد. در سال 2003 شرکت  با دردست گرفتن 11 درصد از بازار، در میان تولید کنندگان کفش به مقام سوم رسید. در فوریه 2004 نیوبالانس تولید کننده تجهیزات لاکروس، Warrior، را به دست آورد و اسپانسر اصلی تیم لاکروس در آمریکا شد.

درباره کفش و شرکت نیوبالانس بیشتر بدانید

در سال 2013،  خط تولید اسکیت بورد با نام مستعار New Balance Numeric راه اندازی کرد.

در فوریۀ 2015، نیوبالانس ورود خود به بازار جهانی فوتبال را اعلام کرد. کسب و کار در فوتبال را از طریق شرکت تابعۀ Warrior در سال 2012 شروع کرد. لیورپول سه فصل گذشته از لباس‌های شرکت Warrior استفاده کرد و سپس یک قراردادی به ارزش 400 میلیون دلار برای پشتیان تیم لیورپول به نام نیوبالانس به امضا رساند.

شرکت نیوبالانس در اولین حضور در المپیک 2016، لباس تیم المپیک ایرلند را فراهم کرد.

امیدوارم  از خوندن مطلب درباره کفش و شرکت نیوبالانس در سایت استا کفاش خوشتون اومده باشه.

اگر سوال یا نظری دارید خوشحال می شیم با استاکفاش درمیان بگذارید. پست ها و مقاله دیگر ما را بخونید.

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را بیان کنید

 1. حامدی
  حامدی ۲۳/ اردیبهشت / ۱۳۹۹ پاسخ

  با مطالبی که خوندم فکر کنم کفش نیوبالانس کفش خوبی باشه از استاکفاش متشکرم

  1. استا محمد
   استا محمد ۲۴/ اردیبهشت / ۱۳۹۹ پاسخ

   از قدیم گفتن (مشک آن است که خود ببوید نه آنکه عطار بگوید) محصول قابل فروش (کفش) وقتی خوب باشه دیگه لازم نیست خود تولید کننده تبلیغ کنه دیگران براش تبلیغ میکنن (مصرف کننده که استفاده کرده) ممنون جناب حامدی از کامنت زیباتون در استا کفاش

 2. معصومی
  معصومی ۲۳/ اردیبهشت / ۱۳۹۹ پاسخ

  سلام به استاکفاش
  واقعا این مطلب برام جالب بود
  کفش نیوبالانس اسمش هم جالبه

  1. استا محمد
   استا محمد ۲۴/ اردیبهشت / ۱۳۹۹ پاسخ

   جناب معصومی از دیدگاهتون در مورد مطلب کفش نیوبالانس در استا کفاش ممنونم

 3. جهرمی نژاد
  جهرمی نژاد ۲۳/ اردیبهشت / ۱۳۹۹ پاسخ

  عجب مطلبی گذاشتین استا کفاش
  واقعا که استایل کفاشی هستین
  خیلی حال کردم با این کفش و مدلش

  1. استا محمد
   استا محمد ۲۴/ اردیبهشت / ۱۳۹۹ پاسخ

   ممنون از نظرتون در استاکفاش

 4. توانا
  توانا ۲۳/ اردیبهشت / ۱۳۹۹ پاسخ

  کفش نیوبالانس واقعا تاریخچه جالبی داره
  ممنون از استاکفاش
  دمتون گرم

  1. استا محمد
   استا محمد ۲۴/ اردیبهشت / ۱۳۹۹ پاسخ

   تشکر جناب توانا از کامنت و مطالعه در استا کفاش

 5. استا محمد
  استا محمد ۲۴/ اردیبهشت / ۱۳۹۹ پاسخ

  تاریخچه کفش و شرکت فیلا در سایت استاکفاش

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X